TRUE STORY TRACK – Slečna M. – Řezník

TRUE STORY TRACK

“SLEČNA M.”

Jedním z nejkrásnějších prvků na HorrorCore žánru, jsou právě tracky postavené na skutečných událostech. Vraždy, násilníci, vrazi…

Dnes, 18.dubna si připomeneme track s názvem Slečna M. od Řezníka, který se právě tento den, v roce 2003 stal.

Tragédie se odehrála večer 18. dubna 2003. Mrtvolu dívky našel po dvou dnech jeden z rumburských občanů, který v parku U nemocnice venčil psa. Den nato policisté z její vraždy obvinili Provazníka.

Podle státní zástupkyně mladík dívku fyzicky napadl, když ji doprovázel do jednoho z rumburských rockových klubů. Znalci uvedli, že vrah svou oběť rdousil a kopal. Žalobkyně ale nezmínila žádný motiv jeho útoku.

 

 

Případ dubnové vraždy šestnáctileté studentky Martiny v Rumburku na Děčínsku začal v pondělí projednávat ústecký krajský soud. Podle obžaloby měl surovým způsobem dívku usmrtit devatenáctiletý Aleš Provazník z nedalekého Šluknova. Mladík svou vinu ale popírá.

-NOVINKY.cz

Nově Provazník žádá znovuotevření případu z důvodu chyby. Jediným přímým důkazem byly tehdy vzorky DNA. Obhajoba, kterou Provazníkovi poskytla nevládní organizace Iuridicum Remedium, ale dala zpracovat nový znalecký posudek, podle něhož tehdejší nálezy znalců mají řadu nepřesností. Uvedl to ředitel organizace a Provazníkův právník Jan Vobořil. Žádost o obnovu řízení přichází ve chvíli, kdy si Provazník trest už odseděl.

 

„Mazlili jsme se, přišla řeč i na pohlavní styk, který ale odmítla,” řekl v roce 2003 před soudem Provazník.


Více info:

NOVINKY.cz – https://www.novinky.cz/krimi/21408-mladik-vrazdu-16lete-divky-popira.html

Denik.cz – http://decinsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/obnovte-muj-proces-zada-muz

Blesk.cz – http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/399830/odsedel-si-ales-12-let-za-vrazdu-divky

 


Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/true-story-track-slecna-m-reznik-znk/