Shrnutí 1. poloviny roku 2009

1. polovina roku 2009 je za námi.Možná se vám zdá,že je ještě brzo rekapitulovat,co se zatím na scéně stalo,nicméně není špatný nápad se poohlédnout.

Velké překvapení 1. půlky tohoto roku poslali mezi HRC fanoušky Wř3d a Datez v podobě EP Biohazard.Bylo to poprvé,kdy Dantez ukázal naplno své umění beatmakingu a ukázal,že beaty tvořit umí.Spolu s Wř3dem sklidili celkem dost pozitivních ohlasů.Dalším pozitivem je návrat DaFlaira do scény jeho nejnovějším solo trackem „Zrádci europoidní rasy“.Kromě znovuzapočetí solo tvorby se momentálně snaží dohnat resty v podobě starých featů,zakázek na beaty apod.Momentální situace ve škole mu momentálně nedovoluje tvořit naplno(prozatím tvoří jen beaty),ale od poloviny června by měl být znovu aktivní na sto procent.Ale úplně největší radost na scéně způsobil Charles Ššíp se svým solo počinem „Myspace aneb zvuk mám u píče“.Byt obsahoval jen 4 regulérní songy(a z toho 3 má na Myspacu),dva remixy a dvě outra,dokázal si během chvilky zařídit nálepku nejlepšího počinu 1. poloviny roku 2009.

Během tohoto roku by mělo vyjít Destroyovo nové EP Bestie.Podle Destroye můžeme očekávat kvalitní hosty(na destroy.severtour.cz můžete zkouknout trailer),lepší kvalitu zvuku kvalitnější rap než na minulé desce „Chcípneš“.EP mělo být vydané už v dubnu,ale kvůli problémům s featuringy se vydání opozdí.Kromě Bestie se tenhle rok očekává třetí CD Masových wrahů „Brutální realismus“,PhoeniCZova kompilace „Back to the hell“,deSadovo solo EP a další CD skupiny Sodoma Gomora.

Asi největším zklamáním tohoto roku je(a dost možná bude) rapidní odchod horrorcore umělců ze scény.Konkrétně tento rok odešli Chorch3e(beatmaker),Mr. Nightmare(ex-Terror crew),Uncle P(grafik),Czmelák a Wliw(oba beatmakeři).Další zklamání přišlo v podobě nového filmu „Drsný sever aneb 7 dní života“ z pera Destroye,které sklidilo mezi HRC fandy velkou kritiku(o filmu je topic na ZNK foru).

Tak to by byl výčet nejdůležitějších událostí,které se během 1. poloviny 2009 odehrály.

Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/shrnuti-1-poloviny-roku-2009/