Řezník – Říše za zrcadlem – 2016 – album – recenze

Řezník říše za zrcadlem recenze album 2016

Po více jak dvou letech, od posledního dvoj-alba Bateman/Muzeum mentálních kuriozit, vydal (KONEČNĚ KURVA) náš král českýho HorrorCore, Řezník, nové album s názvem Říše za zrcadlem! A nesmí ti chybět ve sbírce!

Tentokrát se máte na co těšit, Řezník si se svým hlasem skutečně vyhrál a zkouší i netradiční věci. Pokud jste slyšeli album od Mortal Cabinet, neunikne vám podobnost. Hodně cením hrátky s balancováním zvuku zleva doprava.

Album má celkem 15 tracků a jeho poslech vám zabere 50minut:

Tracklist:

01. Říše Za Zrcadlem

02. Zplozenej Peklem

03. We´re Gonna Fuck You Up (feat. Madchild) (prod. Snowgoons)

04. Šerednej Zmrd SLEDUJ VIDEO

05. Už Nechcí Žít Na Týhle Planetě

06. Nesnášim Všechno pt. 2

07. Trendy Zmrdi (feat. Undead Orchersta)

08. Všechny Zabít

09. Pan Au SLEDUJ VIDEO

10. Žádnej Cíl

11. S!CKSHYT

12. Nejsem Dobrej Společník

13. Tisíc Mil (feat. DeSade)

14. Nirvana

15. Už ani nevim…

Za většinou produkcí stojí beatmaker Podojkrávu, u Madchildova featu se o produkci postarali Snowgoons, instra pak dodali také  PhoeniCZMortem, Come4You a Freezer. Cover si vzal na starost tradičně Arbe.

 

Na featech se objeví Madchild, Undead Orchersta a mistr DeSáde!

Horrorcore řezník říše za zrcadlem

Na začátek si dáme malej unbox, pro ty z vás, co CD nemáte v hmotný podobě.

 

*sorry za kvalitu, nejsem doma a tak nemam po ruce nic lepšího… snad to bude stačit.

A zapněte si HD, natáčím to na Nokii 3210  🙁

(Jo a ty rukavice, no, ehm…odskočil sem si od operace jednoho pacienta, operuju, operuju a pak koukám, že pitvám a pitvám…)

 

řezník říše za zrcadlem

Zaslal Patrik: Takto měl vypadat FULL pack pro před-objednavatele.

 

Řezník to odpálil videoklipem pro nás všechny, kteří jsme od přírody “krásní” a to trackem Šerednej zmrd, kde se poprvé ukázal ve svý pravý podobě bez masky, u mrdající hromady dalších šeredných zmrdů, na hromadě hnoje. (text a info ZDE)

„Je to taková oslava ošklivosti. Krásný lidi to maj v životě jednoduchý – každej se  snima chce bavit, i když maj v hlavách nasráno. Hnusnej člověk si musí svoje místo vybojovat. Chtěl sem udělat hymnu pro všechny paksichty,“ prohlásil Řezník

 

 

řezník sodoma gomora pub říše za zrcadlem

Nejvíc to ovšem killnul videoklipem Pan Au, kterej vyhodil mezi lidi den před vydáním alba, aby nalákal co nejvíc lidí. Nutno podotknout, že tenhle klip se stal skutečnou bombou, druhej den už se šíří jako vir i mezi lidma, kteří horrorcore moc nemusí.  Dokazují to čísla zhlídnutí!

Konkrétně nyní (3 den!) má cca 150k, (4 den má už 300k+) oproti tracku Šerednej zmrd, kterej je delší dobu venku a má “jen” něco kolem 200k… takže tam bude milionek určitě do konce roku! Tleskám!!!

 

Kombinace beatu, Řezníkova hlasu, animace klipu a textu je dokonalá. Jedno bez druhýho, by nevytvořilo takovej epickej kousek. Dokonale to do sebe zapadá! Tohle se stane legendárním…

 Může za to i dokonalá animace (více info a text ZDE), která podtrhuje perfektní, originální a vtipnej text, kterej se vozí na známý dětský postavičce a melodii. Už se i spekuluje o případnejch žalobách…

Je to prostě zkurvený “dětský porno v audio verzi”!

 

 

Za svůj nejnovější počin zřejmě očekává další vlnu mediální pozornosti a možná i žaloby. Do videoklipu totiž vložil záběr, kde nesympatická rodina ve špinavém a zakouřeném prostředí poskytuje vyjádření televizi Nova. Otec rodiny v tričku s logem kapely Kryštof, kterou si autor v minulosti několikrát vzal na paškál, říká, že “Řezník by měl sedět.” To ostatně nemusí být úplně od věci, jak potvrzuje bývalý student plzeňského církevního gymnázia Richard Bartoš: “Majitelka autorských práv, paní Zuzana Poláková, mě před několika lety dokonce chtěla zažalovat za zneužití ochranné známky. Pan Tau byl totiž hlavní hrdina mých satanistických gore povídek, které rozhodně nebyly určeny dětem ani slabším povahám. Paní Poláková doslova uvedla, že snižují hodnotu značky Pan Tau a její užití v mých povídkách je nevkusné, krajně nevhodné a dehonestující.” – Zdroj: http://www.ireport.cz/

Plno lidí se těšilo na překvápko v podobě zahraničního interpreta a tím se nakonec ukázal být Madchild,  (což bylo jasný asi všem, když zde měl koncert) který se objeví na featu v tracku    We´re Gonna Fuck You Up, kde se o produkci postarali samotní Snowgoons. Osobně mě tenhle track vůbec nezaujal, ale je to asi mojí averzí vůči skřetímu hlasu Madchilda, což je čistě subjektivní, můj píčovskej názor, ale prostě mi přijde, že v tomhle tracku “zpívá” jak malá děvka co zrovna dosáhla orgasmu po mrdačce s Řezníkem, no a jako správná svině, sem tenhle track rovnou smazal…       ne, dělam si prdel 🙂 dam tomu čas, třeba změnim názor…

Fans Madchilda ho ale na 100% ocení, protože objektivně po technický stránce je ten track perfektní a zní velice dobře, s Řezníkem si Madchild hlasově parádně sedli.

*teď když ten track poslouchám už delší dobu, má celkem chytlavou melodii.

 

Celkově mi osobně celé CD zní zvukově hodně tvrdě, konkrétně tedy beaty od Mortema, je fajn, že se Řezník nezaseknul v jedný rovině a stále zkouší nový věci a pere nám to do hlav.

Celé album zní hardcore-punk-rockově, na čemž není nic špatnýho, svoje posluchače si to získá a fanoušky dementy to potěší i v případě, že by na celým CD byla prázdná stopa… Mě osobně tenhle Mortal Cabinet styl hudby až tak moc nebaví. Mám rád tu horrorcorovou klasiku.

 

Tím, jak jsme nedávno dělali desku s Mortal Cabinet, jsem i na produkční část nahlížel jinak. Zkušenosti z ní jsem pak aplikoval i na tu novou desku. Především se jednalo o práci s producenty, kde jsme každý beat ladili, aby všechno sedělo, a tak podobně. – Řezník

O to víc mě udivuje jeho tvrzení, že se tímhle albem chce vrátit k duchu starších desek. Protože, čistě horrorovejch beatů, je zde minimum a hlubší texty k zamyšlení mi jaksi chybí. Výjimkou je snad jen track Žádnej cíl

 

Track Trendy zmrdi vám asi hodně připomene Decibely hněvu od Streetmachine, což je vcelku dobrá zpráva pro všechny, kteří maj ten track rádi jako já. V textu naráží i na čuráčky z TVTWIX jestli jsem to dobře pochopil, takže má dobrej přehled o Youtube scéně. Třeba kontaktuje i Ufo Milovníka a společně jednou vyploděj nějakou sračku!

 

Co je teda nejvíc otravný na celým albu, tak jsou to zbytečně zdlouhavý a stále se opakující refrény, asi aby nahonil čas. Ale po delší době mi z toho klesá šourek a mám chuť to posouvat. Nebejt jich, myslím, že by byla stopa na CD o 5-10 minut kratší.

 

 

BONUS:

pstruh103 recenze hodnocení řezník říše za zrcadlem

bonusová recenze od PSTRUH103

Takže zprzněnci, rozhodl jsem z absolutní nudy mezi masturbací a jezením hovězího napsat recenzi na nové album
Řezníka – Říše za Zrcadlem.
Album jsem si stáhnul z ulož.ta protože feťáckou mrdku už podporovat nechci.
Říše za Zrcadlem – je úvodní song celého alba, hlasově i textem ho beru jako jeden z těch lepších z celého alba. Refrén je chytlavý a jako intro song velmi povedený. Podobně jako “Hudba u které se chcípá” kde avšak chyběla stopáž protože intro to bylo velmi kvalitní.
Zplozenej Peklem– jsem doposlouchal s absolutní nudou jediná zajímavá pasáž byla se záchranou Batmanem, avšak v totálu song nezajímavý, slyšel jsem ho několikrát a nemůžu mu přijít na chuť, což jsem u Řezníka zažil vždy maximálně u 1 songu v albu. Pokračujeme dál.
We´re Gonna Fuck You Up – ačkoliv Madchilda okrajově poslouchám tak tady to ten zasraný kanaďan odflákl spolu s Řezníkem mi hlasově vůbec neladí a na tomto songu je jediná zajímavá věc refrén s velmi “good engliš” příště bych doporučil spolupráci s Freddie Mercury… Vlastně ten už je mrtvej.
Šeredný Zmrd – který se nám už představil v klipu nadprůměrný song, chytlavé pasáže člověk si to samou radostí zpívá, protože se v něm určitě najde spousta ošklivých kriplů. Avšak s Řezníkovovou slibovanou temnotou horrorcoru a návratu ke starému Řezníkovi se u tohoto songu nedočkáte.
Už nechci žít na týhle planetě – spolupráce se zpěvákem s Hentai Corporation. Song absolutně nezajímavý jediný v čem souhlasím je, že všichni jsme kokoti to je velká pravda a moudro, ale v totálu absolutní nuda a nezachrání to ani krásný vejšky v refrénu.
Nesnáším všechno pt. 2 – zde se Řezník pokusil nám to pořádně naložit hlavně naší popové scéně, která má s horrorcore hodně společného. osobně mám averzi k čemukoliv s názvem part2 lyricky je to nadprůměrný se jmény celebrit si vyhrál skutečně bravurně, ale v totálu mě tyhle ubrečený songy jak je to tu špatný neskutečně serou.
Trendy Zmrdi – podle mě nejsilnější a nejlepší Track z celého alba reflektuje krásně naší dobu. Kdy jsou ideály v tom dělat si selfíčka na hajzlu. I s pasáží o youtuberech se jako youtuber krásně ztotožňuji, ačkoliv se taky řadím mezi kokoty co na net postují svoje vlogy. A longboard a TvTwixx mi vykouzlí úsměv v rozkroku při každém poslechu.
Všechny zabít – je song co otvírá druhou polovinu alba a vypadá to, že se konečně dostáváme k slibovanému horrorcoru, tenhle track mě baví sice Autogenocidu to nepřekoná, což nepřekoná téměř nic, ale hlasově je to velmi zajímavý song daleko lepší než neustálá pozérská tvrdost.
Pan Au – tento song mám rád a zároveň nesnáším. Lyricky nemá tak dobré pasáže, ale má kurevsky chytlavý refrén a jako parodie komunistického PanaTau je to napsané velmi trefně a vtipně což spousta lidí ocení humor v textu né jen čistou agresivitu. Takže se řadí do skupiny “ty lepší z alba”
Žádnej cíl – hraje na city a depresi bohužel, ale jako silná osoba co depresemi netrpí a city nemá, se mě ten song nedotkl a osobně depresi co mělo celé album “Hudba u které se chcípá” to maximálně tak špatně paroduje. Hold né každý den je posvícení.. že?
S!ckShyt – je daleko lepší než jeho název celkově tyhle rádoby anglické mrdkoviny nemusím. Vypadá to na nepřímou inspirací Edgar Allan Poe nebo o pokus vyjádřit depresivitu a beznaděj jako již zmiňovaný spisovatel, bohužel Marty na Havrana to nemá.
Nejsem Dobrej Společník – konečně zase nějaký lepší song legrace je v tomto songu požehnaně. Takže to beru jako důstojné napravení reputace. Osobně mám raději vtipné popisování bolesti než jen čistou nenávist a tady si ukázal že to prostě umíš drž se toho.
Tisíc Mil – feat s pekelníkem Desádem oba dva uřvaný zmrdi při poslechnu zažívám podobný pocity a příjemné vaření krve jako u pecky “Měl by ses zabít” rozhodně nadprůměrný song a refrén s malou dávkou ozvěny mě fakt baví.
Nirvana – jako fanoušek Nirvány (kapely nejsem teplej budhista) mi jí to moc nepřipomenulo, ale song je to dobrý určitě k zamyšlení avšak je to na více poslechů kdy vyloženě musíte jet text po textu.
Už ani nevím… – Poslední song z alba a je to fakt výborný uzavření desky. Po Trendy zmrdech druhá nejlepší z alba, tohle je ten starej dobrej řezník kdyby se neslo album v duchu těhle songů tak by moje celkové hodnocení nakonec vypadalo jinak. Refrén je hlasově fakt teď se možná poserete z toho výrazu “KRÁSNEJ” takže taková poslední záchrana alba.
Celkový hodnocení alba je 6/10, ale třeba po půl roce změním názor je tam mraky songů, který jsou absolutně nezajímavý a naopak, který jsou totální pecky takže za mě velká nevyváženost a chybělo mi tam i nějaké větší rozpracování společenských témat jako tomu bylo třeba u Hudby u které se chcípá.
Takže v totálu toto album mým žebříčkem TOP 5 tuzemských horrorcore albumů:
1.Hudba u které se chcípá
2.Éra Déra
3.Teorie velkého mozku
4.Duševní bankrot
5. Sádismus
nezamíchalo, ale nevadí třeba příště.

 Hodně lidí ovšem nasralo, že u před-objednávek bylo slíbený datum dodání do schránek na 28.4. v den officiálního vydání alba! Což se nestalo…

->->-> ROZKLIKNI: pro více info o nedodání CD a dalších věcech... <- <- <-

řezník sodoma gomora pub říše za zrcadlem

Péro sem si skoro urval, ale vzteky 🙂 *naštěstí je tak malý, že než sem ho nahamtal, už sem vychladnul…

 

Bohužel se tak (opět) nestalo a před-objenavatelé si museli počkat. Ve schránkách jsme měli mít CD a všichni tam měli HOVNO. 

O to větší je to zmrdstvo, že se mělo poslat ve středu a přijít ve čtvrtek a většině lidem ani v pátek nedorazilo (díky ČP…) takže musejí čekat přes víkend. Některým to nedorazilo ani v pondělí -_-

Nedivím se, že si ho většina z nich stáhne a pak dobírku třeba ani nepřevezmou…

Nasralo mě to a to nejsem ubrečená píča ani citlivka (jen někdy), jen čistě z principu a nejen datumem, ale i cenou, když jsem si v před-objednávce bral CD za 349.- a v den vydání cena klesla na 299.- / WTF?

 

 

Navíc mi v obálce přišlo čistě jen CD, marně jsem čekal alespoň samolepku, placku, button, mrtvýho křečka nebo doklad :D, teda, v před-objednávce máte “zrcadlovou” verzi, to znamená, že je krabička CD zabalena v nehezkým zlatým lesklým kartonku, kterej sem hodil do koše v domnění, že to je jen ochrana krabičky… takže za 50.- sem si koupil podpis, kterej stejně dostal každej ve čtvrtek co si pro něj došel do pubu…

řezník horrorcore cd říše za zrcadlem cena shop

Vědět to, tak se vyseru na poštovný (89.-) a skočim si pro to taky do Pubu… ale nebyl sem mrdka a dobírku si převzal 😀 no co… srát na ty drobáky.

 

 

 

Podle novejch informací, k CD pár lidí dostalo button (button je mnohem menší než klasická placka) Dostal ho asi každej desátej před-objednavatel…

placka horrorcore button říše za zrcadlem řezník

Zaslala Iveta

 

a pokud vám přišla speciální “zrcadlová” edice, tak ten karton nevyhazujte 😀 ano, to je ono…

karton zrcadlo říše za zrcadlem edice obal cd

Obal CD krabičky, speciální “zrcadlová” edice.

Ale hlavně, že jsem to měl jako před-objenavatel v pátek dřív, než lidi ve čtvrtek tvl 😀

 

Docela mě zaujal názor jednoho z fans:

řeznik nazorcenzura

 

Alespoň se tedy Řezník omluvil, i když s dost zvláštním a vtipným odůvodněním, na který plno lidí taky pindalo… Možná by bylo lepší, když by si držel svojí Řeznickou “arogantní pózu” a řekl, že se na to vysral a mrdá nás do hub. Plno lidí by to přijalo daleko líp.

 

řezník sodoma gomora pub říše za zrcadlem

Každopádně, výhodu získali ti, co si CD šli vyzvednout osobně do Sodoma Gomora Pubu, kde je Řezník u stolku prodával.

řezník sodoma gomora pub říše za zrcadlem

 

Ale jak sám Řezník říká: Nejsem dobrej společník 😀

 

 


Na závěr jen dodám, že mě na albu nejvíc zaujal Pan Au, jehož melodii a text si budu v hlavě přehrávat asi den co den, stejně tak mnoho z vás… Dobře, ještě rým: “Otázka věru píčovská! Protože pod ní vypadám jak Zuzana Bydžovská.”

Ostatní texty mě tolik (zatím) nezaujaly, chce to se do nich víc ponořit, jako do kundy mladý panny. A od beatů jsem asi čekal víc, temnější horrorovou atmosféru, na mě jsou moc veselý, ale jak to tak bejvá, časem se to dostane pod kůži a člověka si to získá.

 

Ovšem největší zklamání je pro mě cover alba 😀 (naštěstí není podstatnej) přelepím ho když tak vložkama svý mámy… Myslím ten vnější cover , naopak ten co je na konci bookletu, je zrcadlovej  a je mnohem hezčí i tématickej, ten jsem si dal dopředu, včetně podpisu a celkově to působí hned líp. Samotnej booklet ničím nevyniká…

IMG_20160429_211014619

 

Ještě teda zmíním, že mě nuděj názvy tracku s číslovkama, pořád jenom hate 2, Nesnášim Všechno pt. 2 atd… proč ?

 

*Berte to tedy jako první dojmy fandy co horror poslouchá skoro den co den, nějakejch 15 let 😉 RM97

 

Každopádně v autě mi nadále bude hrát jen Doktor Smrt a Krang (a Schyzo vy kundy!).

K honění péra, fetování, mlácení lidí a v práci si Řezníka naopak pustím s nadšením na svý MP3…

Kdo má Řezníka rád, tak jako já a chce CD do sbírky a koupí ho i podpořit, ať tak udělá, zklamanej nikdo nebude!!!

A pro fanoušky dementy, se tohle CD stane jejich masturbační pomůckou… u zrcadla i za ním!

Ale pokud jsi zmrd, určitě si ho někde stáhneš 😉

Třeba zde: http://ulozto.cz/rise-za-zrcadlem 😉

 

…bylo to krásný, tak čáu!
Uvídíme se, uvidíme se, hehe – haha – háá!

 

 

by:

 

 

 

 

 


 

Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/reznik-rise-za-zrcadlem-2016-recenze/