Řezník a rozhovor pro Faygoluvers.net – 2015

Vítejte zpátky, rodino. Tady je Johnny O. a mohu s hrdostí sdělit, že tu máme extrémně vzrušující vydání Underground Spotlight. Ať už je vám následující jméno známé nebo ne, Řezník je inovátorem, tvůrcem a ve své vlasti, v České republice, bůh HorrorCoru. Každoročně hraje na obrovských festivalech pro víc než 10.000 lidí a předskakoval hvězdám jako Tech N9ne, Ill Bill a R.A. The Rugged Man (abychom jmenovali alespoň některé z nich). Tento muž posouvá hranice svobody slova a projevu, dostal se tím až k soudu, vyhrál ho a obratem vytvořil posměšné video o celým tom případu.

Kariérou, kterou započal teprve v roce 2005, výrazně ovlivnil hudební scénu v České republice a je to čest slyšet od mezinárodního člena rodiny. Takže, pojďme se na něj podívat a přivítat Řezníka (přeloženo jako “Butcher”) ve Faygoluversově zemi. Dámy a pánové, tohle možná nebude bezpečný… pro nikoho!

*Faygoluvers.net – je největším webem zabývající se HorrorCorem na internetu.

bateman1


JO: Seskupil jsi mnoho následovníků ve své rodné zemi, ale mohl by jsi nám říct něco o sobě a svý hudbě?

Řezník: Yo, nejdříve kurva velkou poklonu (poděkování) Faygoluvers.net za tenhle rozhovor se mnou. Jsem vaším fandou již několik let a díky vaší stránce jsem objevil spoustu skvělý hudby, takže děkuju. Jsem ve hře asi deset let a byla to opravdu dlouhá cesta, abych se dostal tak daleko. Když jsem začal dělat tenhle shit (je to směs HorrorCoru, porno rapu, goru a comedy rapu), nikdo na to nebyl skutečně připravenej a dostal jsem spousty dissu (negativního ohlasu – pozn. redakce). A nyní o deset let později jsem vydal asi 11 alb, velké množství hudebních videoklipů a každý víkend dělám show. Nebojím se říct, že jsem něco jako je ICP (Insane Clown Posse – pozn. překl.) v Americe (spousty skalních fans).

 

JO: Takže, jaká je hudební scéna v České republice a jak zapadáš do národní hudební scény?

Řezník: Hahaha, tedy hudební scéna je tady dost na hovno. Je tam docela dobrá grindcorová a metalová scéna, ale celý mainstream (hlavní proud) je wack as fuck (pošahanej jak kurva – volný překlad). Ani nesleduje nějaký aktuální trendy, zní to jako nějaký zkurvený disko z 90tých let. Obyčejný wack (sračky). Pokud jde o hiphopovou scénu – tam není žádnej agresivní nebo tvrdej rap. A to nemluvím jako o HorrorCoru, ale o agresi jako je Onyx (hardcore hiphop skupina z Jamajky – pozn.překl.). A to je možná důvod, proč jsem získal tolik fans, když jsem začal dělat tenhle shit.

Více info:
v zahraničí je rap rozdělenej na x skupin. Od jemný buzna rapu, přes nějaký tvrdší (jako Eminem) a víc tvrdší (Onyx) a pak ješte tvrdší… a pak teprve je HorrorCore / porncore atd.. a u nás je prostě hip hop (PSH nebo Chaozz) a pak HRRC – a nic mezi tim… – HorrorCore.cz

 

JO: Ty jsi doslova průkopník v HorrorCore žánru ve vaší zemi, můžeš nám říct, jaký to pro tebe bylo, jako pro umělce?

Řezník: Je to opravdu skvělý a pořád tomu nemůžu uvěřit. Jak už jsem řekl – byla to opravdu dlouhá cesta. Ale pořád dělám tu samou hudbu jako když jsem začínal a to je úžasný. Dobře, zlepšil jsem se v technice, lyrice a můj hlas je silnější, ale je to pořád stejně wicked shit (bezbožná sračka – pozn. překl.)!

řeznik

JO: Sodoma Gomora je tvůj vedlejší projekt s kolegou z HorrorCoru, umělcem DeSádem, jak vlastně tenhle projekt vzniknul?

Řezník: Potkali jsme se ve škole a začali spolu dělat nějakej hiphop. Udělali jsme pár show, ale bylo to dost na hovno a pak jsem začal dělat sólově HorrorCore, kterej se mu nelíbil a tak jsme se rozešli. Později se mu to rozleželo a přišel za mnou a založili jsme skupinu Sodoma Gomora. Jsme od toho dne Homies (parťáci) a pořád spolu děláme živáky, což je skvělý a perfektně se shodujeme (doplňujeme).

 

JO: Sodoma Gomora měla možnost předskakovat některým velkým umělcům, včetně Tech N9ne, Necro, Ill Bill a Jedi Mind Tricks, například. Jaké to bylo sdílet podium s takovými velikány z naší části světa?

Řezník: Byla to velká čest a obrovská zkušenost. Byli jsme tímto opravdu poctění a měli jsme dokonce možnost trochu pokecat s těmahle klukama v zákulisí. Setkání s Tech N9ne byl splněnej sen, protože jsem jeho fanouškem od Absolute Power (CD z roku 2002 – pozn.překl.) a nikdy by mě nenapadlo, že by někdy přijel do České republiky, protože tehdy nebyl tak slavnej. Necro byl taky v pohodě, vlastně jsme pořád v kontaktu, protože prodávám jeho CD a trička na svém eshopu a taky mu posílám svou novou tvorbu a videa, abych zjistil, který schválí 🙂

RezTech-400x303

JO: Ačkoliv je tvoje hudba v České republice jistě kontroverzní, máš obrovskou sledovánost a pravidelně hraješ na festivalech s víc jak 10 tisícovým davem. Je pro tebe podpora fans překvapením, když je v ostrém kontrastu ke způsobu, jakým na tvou tvorbu pohlíží vaše společnost ?

Řezník: Ano to je. Hudba je velmi krvavá a depresivní, přesto občas legrační, ale lidi to milujou. Češi mají dobrý smysl pro černej humor, možná proto. A spousta lidi je naštvanejch – nenávidí vlastní životy a tenhle druh hudby je pro ně úleva a mohou se s ní ztotožnit. Nicméně Česká republika je docela pohodový místo pro život: levný alkohol, není tam taková kriminalita a trávu můžeš kouřit prakticky kdekoliv. Ale máme za sebou dlouhou éru komunismu a mnoho lidí má pokroucenou mysl z žití v něm.

 

JO: Když mluvíme o společenským režimu, ty jsi vlastně čelil obvinění a trestu až tří let odnětí svobody, kvůli znázorněnému násilí v jednom z tvých videoklipů (Konečný řešení – pozn. redakce). Můžeš nám popsat tento incident trochu detailně?

Řezník: No u nás v ČR bylo několik případů upálených bezdomovců, takže jsme na základě toho udělali skladbu a video a rapovali jsme z pohledu zabijáků. Měli jsme pár záběrů hořících lidi ve videu, ale všechno byli jen herci – přátelé a nikdo nebyl zraněnej. Nějakej teplouš si myslel, že je to skutečný, že šíříme nenávist a snažíme se nabádat lidi k upalování a nahlásil to na policii. Dostali mě rychle, ale nemohli najít zbylé dva rapery (Hrobku a Pitvu – pozn. redakce) , kteří byli také na nahrávce a já jim (policii) řekl, že je neznám, haha. Ani po roce je nemohli vypátrat a tak to dali do televize a okamžitě je zatkli. U soudu jsme prokázali svou nevinnu – zkurvenou svobodu slova – a byli jsme volní.

 

JO: Samozřejmě, nakonec jste je porazili a dokonce jste udělali video, kde jste zesměšnili cely incident. Co vás vedlo k tomuto rozhodnutí a bylo zadostiučinění získat na youtube více než dva milióny zhlédnutí?

Řezník: No, jsem si říkal, když už jsem prošel těma všema sračkama, tak z toho chci vytěžit co nejvíc to jde. Pronajal jsem si skutečnou soudní síň a natočil video. Texty jsou celé pravdivé (existují i anglické titulky na youtube) s vysměšky policistů a s teploušem, který mě udal. Dva miliony zhlédnutí jsou opravdu neuvěřitelný.

 

JO: V roce 2013 jsi vyhrál Českého slavíka, ale ve skutečnosti jsi byl vyřazenej pro nasílí obsaženém v textech. To způsobilo rozruch, protože i media tě hájila. Bylo to těžký, získat toto prestižní ocenění a potom být vyřazen s ohledem na typ hudby, kterou tvoříš? A jakej je to pocit, když za tebou stojí tolik lidí, včetně medií?

Řezník: V prve řadě to není moc prestižní ocenění – je to sračka, ale pořád největší ocenění, jaké můžeš získat v českým hudebním byznysu. Je to něco jako Grammy – (což je prestižní ) ale tohle smrdí, vážně. Byla tam nová kategorie s názvem “hvězda internetu”, kde jste mohli hlasovat online, tak jsem poslal svý skalní fans, aby tam pro mě hlasovali. Vážně jsem to dělal jen pro zábavu, nečekal jsem, že to vyhraju a ani jsem po tom netoužil. Ale stalo se a když pořadatelé zjistili, kdo doopravdy jsem a o čem jsou moje texty, vyřadili mě a cenu dali nějakému náctiletýmu popovýmu raperovi (Johny Machettepozn. redakce). Tihle lidé mají tak uzavřené myšlení, že kdyby se jim podařilo dostat Eminema na ceremoniál, byli by štěstím bez sebe. Jen kdyby dokázali rozumět těm textům, hypokratický kundy. Tohle je velký rozdíl mezi USA a Českou republikou.

 

JO: Tvým posledním vydáním, “Bateman“, bylo dvojalbum vypuštěné v roce 2014. jaká byla odezva fanoušků?

Řezník: Prodal jsem asi 1000 předobjednaných kopií, což je skvělý v porovnání k velikosti týhle země a fanoušci to milují. Ale hádám, že milujou každou nahrávku, kterou vypustím, takže je to pořád těžký držet krok. Snažím se, co je v mejch silách.

 

JO: Připravujete nějakou tvorbu Řezníka nebo Sodoma Gomora, o které nám můžeš něco prozradit?

Řezník: Jo, právě jsme vydali zbrusu nové video s názvem “Chcípni” a to byla bomba! Teď pracujeme na novém SG albu, které by mělo vyjít v roce 2016 a k tomu pracuji na sólovém albu, které by mělo vyjít na přelomu listopadu – prosince 2015.

 

JO: Kde můžou fanoušci najít více o tobě nebo Sodoma Gomora?

Řezník: Máme staré webovky http://sodomagomora.znk.cz , které se momentálně předělávají, ale myslím, že pro anglicky mluvící fans je lepší mě sledovat na Twitteru, kde postuju v angličtině https://twitter.com/ReznikZNK a na facebooku https://www.facebook.com/reznikrap – můžete mi poslat zprávu tam nebo na reznik@znk.cz

 

JO: O kom by jsi řekl, že byl inspirací během tvý kariéry?

Řezník: Objevil jsem ICP když mi bylo asi 16 (skrze Wolfpac, kterého jsem zase našel přes Bloodhound Gang, haha) a byl jsem opravdu ohromenej. Tehdy bylo těžký sehnat nějaký informace, protože internet byl tak zasraně pomalej. Vzpomínám si, že stahování videoklipu Halls of Illusions (track ICP z roku 1997 – pozn.překl.) trvalo celý den. Koupil jsem si album The great Milenko (čtvrté studiové album ICP r1997 – pozn.překl.) a to mě dostalo. Taky mě inspiroval Necro, Tech N9ne, King Gordy and Esham / Natas!

 

JO: Měl jsi to štěstí pracovat s některými velkými umělci undergroundu jako je Bizarre, King Gordy, Sean Strange a Mastamind. Pokud by jsi měl možnost oslovit jakéhokoliv umělce, s kým by sis přál spolupracovat?

Řezník: Twiztid, Hopsin, Madchild, AMB, Necro, Dope D.O.D. jmenoval bych i Tech N9ne, ale on vyrapuje každýho.

541854_660901630596265_1707395437_n-265x400

JO: Koho nebo co teď Řezník poslouchá?

Řezník: Teď jsem narazil na nové album Tech N9ne, Special Effects (březen 2015 – pozn.překl.). Taky nový ICP, což mě překvapilo a Yelawolf s albem Love Story (duben 2015 – pozn.překl.) Pořád vyhledávám novou hudbu.

 

JO: Tak co kdyby jsme to ukončili ovacema než vypadnem?

Řezník: Ještě jednou díky za rozhovor! Potlesk pro Faygoluvers.net, potlesk pro všechny umělce HorrorCorové scény po celém světě a největší potlesk všem mým fans, miluju vás, vy kundy! Vy jste to umožnili! Jednou bych chtěl hrát na Gathering (festival hudby a umění konající se ve Vancouveru – pozn.překl.), možná nás tohle přiblíží k uskutečnění.

reznik1920x1080-400x225


A tady to je moji přátelé, opět jsme došli ke konci naší cesty a za předpokladu, že všichni přežili bez úhony, očekávám, že se tu opět brzy shledáme. Jestli se vám líbilo co jste viděli/slyšeli/četli, určitě se podívejte na více o Řezníkovi a Sodoma Gomora, šiřte to dál a kdo ví, možná se s vámi shledají příští rok na Gatheringu. Ať tak či tak, chci dát velký shout out Řezníkovi, DeSademu a celému osazenstvu reprezentující Českou HorrorCore scénu.

Než se oficiálně odhlásím, pokud byste chtěli vystupovat přímo zde v Underground Spotlight, napiš mi na mail JohnnyO@faygolivers.net. Ujistěte se, že uvedete krátké bio, proč by jste chtěli/ měli být pozváni a track nebo dva a pár obrázku k tomu. Samozřejmě, nezapomeňte UGS nebo něco známého do předmětu (vím, že pár našich fans vníma, že se dívám jejich směrem). Takže, do příště…peace

Johnny O.

Facebook: Faygoluvers

ZDROJ a původní rozhovor: www.faygoluvers.net

.

LINKY:

 


 

HorrorCore redakce:

I my děkujeme, velkej dík od všech co dočetli až sem patří Rebece. Za to, že se s tím tak srala 🙂 Malej dík si zaslouží i GLODR za editaci. Dík patří také faygoluvers.net za tenhle rozhovor a především díky Řezníku, že děláš tak dobrý jméno ve světě !

A NEJVĚTŠÍ DÍKY VŠEM FANS HORRORCORU !

 

Poznámky k překladu a editaci:

Snažili jsme se přeložit co nejlépe to šlo, přesto některý spojení nemají českej ekvivalent, takže byla použita adekvátní náhrada, aby nebyl změněnej význam, pointa nebo sdělení. Upravovali jsme co nejméně to šlo 🙂

 

A jestli se Vám rozhovor líbí, můžete ho nasdílet, nebo hodit koment dolů a nebo nám napsat na: miluju@horrorcore.cz 

Díky lidi a mějte se!


 

Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/reznik-a-rozhovor-pro-faygoluvers-net-2015/