RageN – rozhovor by RAsp

10917844_416412565184564_8712113853540108152_n

Pro všechny narušené čtenáře, kteří si přečtou tuhle sračku až do konce. Abych se představil, tak já si říkám RAsp, taky trochu dělám do hudby a rozhodl jsem se, že začnu dělat i rozhovory. Jako prvního vám představím mojeho kámoše a kolegu Ragena. Více se dozvíš níže tak nebuď piča a čti dál …

Zdarec všem fandům HRC a zdarec i tobě Ragene. Hned na začátek bych se zeptal na tvůj pseudonym. Co znamená a jak si k němu přišel? Má třeba nějaký hlubší význam, nebo tak něco?

Čest všem fanouškům HRC i jiný kvalitní hudby. Můj pseudonym Ragen vychází od Billyho Milligana, kterej trpěl několikanásobným rozdvojením osobnosti (našli u něj 24 oddělených osobností, každá se jinak chovala, měla jiný vzpomínky návyky) , jedna z nich nejvíc vůdčí si říkala Ragen, inspirovalo mě to, protože sám cítím , jak mě ovládá několik různých osobností, což mi komplikuje život, některý songy tím budou dost poznamenaný v pozdější tvorbě.

 

Jak dlouho se hudbě věnuješ?

Hudbu mám rád odmala a i když jsem dřív tvrdil, že HRC je sračka, protože sem byl zatvrzelej metalista, co neměl rád rap 😀 , tak nakonec jsem podlehl a hudby k poslechu bylo čím dál míň ,tak jsem se rozhodl, že budu dělat vlastní…první song vyšel někdy v březnu minulýho roku tuším, takže necelej rok už skládám…

 

Co by si o sobě řekl lidem, kteří tě ještě nikdy neslyšeli a neznají tě? Zkus se nějak krátce popsat, zaškatulkovat a představit…

No nerad o sobě mluvim, protože sem strašně nafoukanej 😀 , ale hudebně se nesnažím nikoho napodobovat, neřekl bych , že dělám čistě horrorcore, spíš tam jsou jen některý prvky toho stylu, mám rád texty nad kterýma se má myslet a o to se i snažím.

 

Teď makáš na novém CD s názvem Kazatel. Prozradíš nám nějaké bližší info o albu? Proč název Kazatel? ..klidně se i rozepiš ať to není úplně suché a ojebané 😀

Název alba mě napadl až časem , když bylo pár songů napsaných, vznikl proto, že lidem na albu jakoby kážu svoje názory, postřehy a připomínky… prostě věci, který mě ve světě serou a o kterých mám pocit, že lidi neradi mluví a dělají radši slepý , než aby se jimi museli zabývat. Ovšem byl bych nerad, kdyby někdo tyhle názory jen slepě papouškoval, rapuju o tom kvůli rozpoutání diskuze, ne proto, že by to tak nutně bylo… samozřejmě je tám i pár tracků, který z konceptu vypadávaj. Jinak na albu bude 13 tracků, playlist jsem vyhazoval ven na svý fb stránce, plánuju teď zatím jeden klip ještě než vydám album a po vydání možná i druhej, uvidím jak mi to prostředky dovolej. Album se bude nahrávat u Vyvrhella v Sicksound studiu a myslím, že je tam dost dobrých pecek, ale i některých který nikdo nepochopí, protože jsou spíš moje osobní zpověď… původně songů mělo být víc, ale jelikož po vydání chystám další velkou věc budou až tam.

 

Kdo se ti na albu objeví jako host a kdo se postaral o produkci?

Na featu budou RAsp, Beliar a Deef-pokud mi ten línej kripl pošle svou část… Na produkcích se objeví PhoeniCZ, Khokot,RAsp a Vřískot…
Vím, že k albu plánuješ natočit i klip. Dáš nám nějaký bližší info na co se můžeme těšit, nebo je to zatím přísně střežený tajemství?

Je to z většiny tajemství, jediný co prozradim je, že to bude něco, co v ČR a možná snad ani ve světě nemá obdoby a málokdo se na to vydrží dívat… zatím ještě nevím kdo to bude točit… ozval jsem se jednomu dost známýmu člověku a čekám na odpověď , vyjít by to mělo v dubnu, popřípadě v květnu.

 

A co živé vystoupení? Plánuješ i live koncerty, nebo se spíš budeš soustředit na internetovou karieru ?

Samozřejmě přemýšlím nad tím a budu na tom pracovat, protože bych chtěl jednou jezdit třeba i do zahraničí, na Slovensko a třeba i jinam , ale to záleží na tom, jak to bude braný v ČR, protože začít koncertovat není uplně tak jednoduchý, ovšem když pak časem bude zájem o mě, nebude problém dojet i na Slovensko, protože odtamtud často slyším , že tam od nás moc lidí nejezdí koncertovat ..

 

Jak si výše psal, že si byl dříve metalistou, tak si hrál v nějaké kapele, že? Co to bylo za kapelku a jaký styl jste hráli? Proč si přešel na sólovou dráhu v celkem dost odlišném hudebním stylu?

Tak byl to rock/metal, na sólovou dráhu jsem se dal až po hodně letech a v podstatě za to můžeš ty a Dr.Vřískot , který jste mi dělali instrumentaly první a dost mi pomohli se rozjet, jinak vybral jsem si horrorcore ke kterýmu mě přived kámoš a jak říkám , nejakou dobu se mi to nelíbilo, ale jelikož pak jsem naposlouchal v podstatě všechno nejnovější až po Rigor Mortise, tak nebylo co dál.

 

Kdyby si nám měl doporučit jeden jediný track z tvé tvorby o kterém si myslíš, že je nejlepší, který by to byl?

Tak mým nejoblíbenějším songem a zároveň i textově nejlepším je i po napsání alba track Zrcadlo, kterej už jednou nahranej byl a na albu bude přenahranej.

 

Díky, že sis udělal čas… A na závěr jako správný Kazatel bys měl vypotit nějaké to čurácké moudro k zamyšlení 😀 … Tak prosím pane. Máš prostor !

Já děkuju.

 

No moudro:
Poslouchejte moje album, ale i cizí hudbu ušima a ne prdelí a ne proto, že to poslouchá každej… otevřte oči , nebuďte ovce, nenechte se ovládat davem a médii… a serte na názor ostatních, co je dobře a co špatně, protože to závisí na vás a vašem svědomí, za pár dní se budu snažit vyhodit konečný info k albu a zároveň vysypu i info o tom co plánuju dál, protože toho bude víc… díky moc všem lidem co mě pomohli nebo mě podporujou, případně jen poslouchaj, ale hlavně těm co mě hejtujou, protože díky nim sem to dotáh za tak krátkou dobu tam, kde sem…

 

To byl RageN

 

Sorry za chyby, ale jsme retardi…

 

Dík za pozornost všem co pozornost udrželi.

RageN – INFO : http://horrorcore.cz/interpreti/ragen/

By RAsp


Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/ragen-rozhovor-by-rasp/