Mantus ze skupiny Blázni z kremace – Rozhovor by RAsp

mantus

Zdravím parťáka Mantuse z horrorcore formace Blázni z Kremace (BZK) a zdravím taky vás, zmrdy čtenáře HorrorCore.cz hlásí se RAspíča a dneska vyzpovídám výše zmíněného mistra Mantuse.

Bude to zajímavé přátelé, tak pojďmě na to!…

Takže Vás taky všechny zdravím co tohle čtete!!

 

 

Začnu úplně svoji klasickou otázkou, jak vznikl tvůj pseudonym? Má třeba nějaký hlubší význam?

Mantus vznikl na základě etruské mythologie, kde zastupoval jednu ze tří hlavních postav vládců tehdejšího podsvětí. A jelikož jsem se o tuto tématiku dřív krajně zabýval, tak mi z nich Mantus padl nejvíc do oka.

 

Opět klasická otázka. Jak dlouho se hudbě věnuješ a jak ses k tomu dostal? Byl před BZK ještě nějaký jiný hudební projekt?

K hudbě jsem se dostal už asi v 8. třídě, kdy jsem začal dělat instrumentální podklady a jelikož jsem v té době hodně poslouchal tehdy ještě fungující Supercrooo, tak mi to nedalo a začal jsem taky psát. Nemusím snad dodávat, že prvotní tvorba byla zralá na spláchnutí do hajzlu. Hehe.

BZK víceméně vzniklo koncem roku 2012, kdy jsme s Notorem, se kterým se znám už pěknou řádku let a věděl jsem o něm, že hodně freestyluje a je nadaný i po lyrické stránce,domluvili na spolupráci, která pokračuje dodnes.

 

 

Teď makáš na svojem sólovém albu jestli se nepletu. Co nám o albu řekneš? Jak to bude s produkcí a featy? Nebo je to zatím tajemství?

Nepleteš. Nápad na sólo album vznikl už minulý rok, kdy ale bohužel nebyl dostatek času abych se mu mohl věnovat na plno. Album se jmenuje Deník Psychopata a vyjde nejpozději koncem Srpna. Bude obsahovat více témat, takže si myslím,že si zde každý najde to svoje. Na producentské stránce alba se podílí RAsputin,NO!S, MACMA, samozřejmě já a možná se tu objeví i jiné jména, které držím v tajnosti. Featuringy určitě budou, počítej s Notorem, kterej nesmí chybět. No a na zbytek jmen si musíte počkat .

 

Máš luxusní beaty… Produkuješ i někomu jinému, nebo je skládáš jen pro vlastní použití? Kdyby někdo popřípadě chtěl instro, kam se ti ozvat a jaké požadavky musí splňovatm, aby měl tvůj instrument?

Beaty jsou můj koníček. Určitě nebude problém mi napsat a domluvit se. Požadavky víceméně nemám,jen jeden jediný a to, aby se mi tvorba dotyčného zamlouvala. Nebojte se napsat vy sráči já vás neukousnu!

Momentálně mám skoro hotový instrumental pack, kterej nese název Future-Online, cover můžeš vidět u mě na FB. Vyjde 10.4., tak to určitě sleduj.

 

A jak to vypadá s BZK? Plánujete s Notorem nějaký nový počin? Naserete v roce 2015 nějaké ty zmrdské rapy?

BZK mělo teďka chvíli pauzu, jelikož jsme oba potřebovali vyčistit hlavu a hlavně jsme pracovně vytížení. Určitě to znáš. Ale teď dáváme dohromady druhej projekt, který se jmenuje EAT THE SHIT a dovolím si tvrdit, že to bude naše průlomová a nejpovedenější práce. Takže se máš na co těšit.

 

Když jsme u BZK tak tu ještě chvíli zůstaneme. Kdo je ve vaší grupě kápo, hlava kapely, kapelník. No prostě kdo má vedení?

V BZK není nikdo kápo. Jsme si všichni rovni a díky tomu je naše frakce stále aktivní. Naše sestavení je pořád při starém. Notor, Já a DJ Necromorf.

 

Jelikož jsem ti nedávno prodal mikrák, tak vím, že si děláte své studio.. Jak to vypadá a kdy se můžem konečně dočkat zvuku vašeho studia? Mslím, že je u Notora doma pokud se nepletu, že?…

Jak říkáš a tímhle ti chci i moc poděkovat, za poslední chybějící článek, který zbýval do dokončení studia. Studio je dá se říct hotové a o víkendech makáme jak se dá, aby to bylo všechno špígl nýgl.

 

 

Kdybys měl vybrat jeden track z vaši tvorby o kterém si myslíš, že je nejlepší. Který by to byl? A naopak ten jehorší, při jehož poslechu lituješ, že kdy vylezl na svět.?

Abych byl upřímný, tak dosavadní tvorba je nic oproti tomu co se na vás chystá.Ale moje nejoblíbenější jsou 3. Příliš striktní pro trh. AlkoKolabs a DEAD RAP, kde ses na featu objevil ty. RASpíča!!A ten nejhorší… Nedá se říct, že bych nějakého tracku litoval, ale jde prostě poznat, že ta prvotní tvorba je ještě hodně pod úrovní, na kterou jsme se dostali teď. Takže asi tak.

 

Plánujete v roce 2015 nějaké živé vystoupení? Kdyby vás chtěl třeba někdo pozvat, můžete mu touhle formou říct kam se ozvat a popřípadě jaké podmínky si přejete k live výstupu…

Plánujeme určitě křest obou alb. jak BZK tak mého sóla. Každopádně je to ještě daleko, takže je potřeba pořádně promyslet místo, datum atd… Aby to vyhovovalo všem.

 

Poslucháš grind core?

Co se týče Grindcoru, tak občas samozřejmě poslechnu. Miluju tvrdou hudbu, ale není to tak, že bych to měl 24/7 naladěné hehe.

 

Máš nějaký svůj hudební vzor? Někoho koho si vážíš a kdo třeba i ovlivnil tvoji tvorbu?

Že bych měl svůj vzor se říct nedá, ale hodně mě ovlivnil HC z Německa, Blokkmonsta a celý jeho HIRNTOT GANG, NIGHTMARE 34, SCHWARTZ, KING ORGASMUS a spousta dalších jmen na které si momentálně ani nevzpomenu.

 

 

Co říkáš na naši českou HRC scénu? Je tu někdo koho třeba vyloženě nemusíš?

Českej horrorcore je dle mého názoru stále ve vývoji. Každopádně mám pár vytipovaných jmen, které sleduju, ale bohužel se najdou i takový, kteří svými počiny českému horrorcoru podkopávají nohy.Poslední dobou jestli sis všiml, se tu objevilo dost bizardní tvorby nejmenovaných autorů. Ale tak to je v každém hudebním odvětví.

 

Kámo, díky moc, že sis udělal čas.. Do budoucna držím tobě i Notorovi kurevsky palce a dotáhněte to co nejdál to půjde. Máš moji podporu bro. Na konec ti dám volno. Jestli se chceš k čemukoliv vyjádřit, jestli chceš lidem něco sdělit, máš prostor…

Chtěl bych všem poděkovat, co se dočetli až nakonec tohoto rozhovoru. Snad jsem na nic nazpomněl a chci vzkázat:

Neberte to tak vážně. Je to jen nadsázka a hlavně sranda, tak né že půjdete a pobodáte svou bábu nebo něco podobnýho 😀 No a určitě nás nezapomeň sledovat a těš se na nadcházející éru BZK…

Díky moc RASPE za rozhovor a mějte se!!

 

Přátelé, díky za pozornost všem co to dočetli.

Doufám, že se vám to aspoň trochu líbilo..

by

RAsp


Více informací brzy doplníme


Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/mantus-ze-skupiny-blazni-z-kremace-rozhovor-by-rasp/