Hewitt – Rozhovor – by RAsp

hewitt

Zdarec. Dneska tady máme na rozhovor mladou krev a to v podání horrorcore rappera Hewitta. Určitě to bude stát za pořádnou pérohoňbu, tak to určitě dočti až do konce a nebuď zdechlej.

 

Tak začnu opět klasikou. Kdy a jak si se dostal k hudbě. Co znamená tvůj pseudonym a proč sis ho vybral?

Takže já taky zdravím.Takže hudbu se vším všudy dělám asi 8 měsícú dostal jsem se k tomu když mě Jerry Mouse dříve Pacient pozval na feat na jeho Ep Stay Zmrd a to na track “Láska Psychopata“a tam to tak nějak začalo pak jsem začal dělat na prvních věcech jako byla Schizofrenie Ep. Nad pseudonymem jsem uvažoval celkem dlouho až jsem si teda vybral Thomase Hewitta (Leatherface) což mne zaujalo nejvíc. Určitě každej zná film Texaský masakr motorovou pilou. Film měl být podle skutečné události a zalíbilo se mi jméno vraha, kterej s přišitou kůží na držce rozřezal přes 30 lidí.

 

 

Nedávno jsi vyhodil na svět nové album s názvem “Prolezlej Smrtí”. Určitě lidi bude zajímat, kde si nahrával, kdo se postaral o produkce a nějaké to info o albu. Jak si sám za sebe spokojen z cedlém a co říkáš na reakce lidí?

Tak co se týče nahrávání tak jsem všechny shity nahrával přímo u sebe doma. Co se týče reakce tak album sebou neslo dva klipy Prolezlej smrtí a Lovec žen Reakce mně celkem potěšila oba dva klipy mají kolem 2 litrů zhlédnutí. Lovec žen nesl větší úspěch i kladnější komenty byl tam jeden typu že jsem Budoucnost horrorcoru což mi udělalo radost a zvedlo péro tak jsem to oslavil znásilněním sestry. Dále byl na featu Poroxem Lunasiem tahle pecka měla taky celkem úspěch o beat se v tomto případě postaral Deadhead. Téměř celé album jsi vlastně mástroval ty. Na produkci se ještě podílel Risk/Harry co se týče alba jsem celkem spokojený. Na albu se dále objevil DreadMan, Psychotic a Risk/Harry.

 

 

Máš nějaké plány do budoucna? Nějaká nová tvorba, akce, cd nebo klípek?

Po vydání klipu lovec žen se mi sám ozval Mortem že se mu to líbí a začali jsme si psát, chvíli jsem mu posílal i svou tvorbu začal mi radit a po nějaký chvilce jsme dohodli že zkusím nahrát demo za účelem že když to bude dobrý tak by mohla vzniknout i spolupráce. Všechno dopadlo dobře mám koupených 5 beatů takže na dalších věcech se objeví Mortem což je podle mě supr! Plánuju udělat menší Ep na featu se objeví Astral z Alfa Sekty a Týpek z Ameriky Odium. K Ep plánuju vydat samozřejmě i klip myslím si že to bude určitě všechno o level vejš mám dokoupenou aparaturu zvuk bude lepší takže si myslím že je na co se těšit. Určitě bych chtěl udělat nějakou akci v nejbližší době bude to moje úplně první akce mělo by se to uskutečnit přímo v Třešti popřípadě v Jihlavě zatím je to v jednání tak uvidíme.A co se Cd týče celkem dost lidí se ptalo kdy budou tak uvidíme jak to pošlape dál a možná i nějaký to cd bude.

11760295_909489239089726_481635847658749026_n

 

K novým cédu máš i klípek s názvem “Lovec Žen“. Za mě je to luxusní práce.. Hlavně co se týče provedení klipu, to je fakt masaker.. Kdo všechno s tebou na klípku dělal? Kdo vymyslel scénář. Máš nějakou pojebaně veselou historku z natáčení? Rozepiš se trošku o tom.

Oba dva klípky točil Oliver Stejskal z Moravských Budějovic. Scénář jsem vymýšlel víceméně já. Oliver chvílema taky podával návrhy co by bylo lepší atd. Herci v klipu jsou všechno moji známý kterým jsem vděčnej že do toho šly a podpořily mně.
A historku mám taky která se stala v části když ten klip začíná a to v tom podchodu, kterej se nachází pod železničním přejezdem.Přišly jsme tam připravovali jsme věci na natáčení já jsem babám řekl aby si lehly na zem, aby jsme věděli jak vše bude vypadat, holky už byly nalíčený a chtěli jsme začít točit, když v tom tam přilítnul strojvedoucí, ať okamžitě vypadnem. Myslel si, že tam sprejuju či co a že zavolá fízly a opíše si číslo auta. Vtipný celkem bylo že mu nepřišlo divný to že holky leží na zemi a já tam stojím v masce a s mačetou v ruce…Naštěstí to dopadlo dobře s kamerou jsme za ním došly a všechno mu vysvětlily takže můj talent co se týče Graffitú snad předvedu jindy.

 

 

Pokud se nepletu, tak jsi členem Labelu “Sick Production” . Kdo všechno patří do vaší party? Máte do budoucna nějaké větší plány, nebo jste jen parta lidí, co se navzájem podporuje?

To jsem. Patří semka skupina Psychotic. Deadhead a Potom Mike Tory. Myslím že oba dva je dobře znáš. Myslím, že i pár lidí o nich už slyšelo to album co připravujou bude pecka.Zatím je to tak že se jenom tak podporujem. Jestli z toho bude něco většího nevím můžu zatím jen doufat že jo. Jinak spolu spolupracujem celkem často. Na albu Prolezlej smrtí byl Psychotic na dvou peckách a ají na jejich albu se na dvou peckách objevím já. Do budoucna plánujem pár akcí kde by jsme společně vystoupily snažíme se dělat maximum aby z toho něco bylo. Navíc Psychotic mají teď nějaký osobní problémy.

 


Jakou hudbu posloucháš a je nějaký interpret, který výrazně ovlivnil tvou tvorbu?

Tak asi jako každej fanda horrorcoru si rád poslechnu klasiky ČR (Znk, MW atd.) Jinak vybranej styl přímo nemám, když to není nějaká teplá sračka poslechnu si to. Hodně se mi třeba líbí tvorba co dělá DreadMan.

 

 

Když jsem u toho, tak ti dám otázku možná trochu na tělo. Co jsem si všímal komentářů a reakcí na tvoji tvorbu, tak jsem se často setkával s tím, že lidi říkají, že celkem jedeš podle Řezníka. Jak textově, tak i image. Jak se k tomu vyjádříš ? Je v tom nějaká “inspirace”, nebo jde jen o nějakou podivnou shodu náhod?…

S touhle otázkou jsem tak trochu počítal. Maska co mám je hodně podobná tý co má řezník a myslím že tam někde to vzniko. Většinou byli kecy na tu masku myslím, že se spíš děti chtěli ukázat a nasbírat si lajky na komenty. Upřímně mi to žíly netrhá, když se to někomu nelíbí s kritikou jsem počítal.Co se týče s textama určitě nesedím nepouštím Řezníkovy tracky a nepíšu si rýmy na papír jestli je někde nějaká shoda, není to určitě tím že bych někoho chtěl napodobovat. Víc se k tomu vyjádřím jindy a po svým.

 

hewitt / řezník

Hewitt / Řezník

*podobnost je pouze na první pohled. Pokud se podíváte pozorně, tak Hewittova maska připomíná spíše Cthulhu než lebku (vlevo Hewitt)

Je něco co ti na české HRC scéně vyloženě vadí?

Ne.

 

Kdo je podle tebe u nás na scéně TOP a koho naopak nemůžeš v hudební branži vystát?

Jednoduše mi tu vadí ty ubrečený holky který v jednom tracku jsou zabijáci a v dalších 5 love sračkách brečí kvůli šlapkám a jejich třináctiletý “fanynky” který brečí jak mají těžkej život.
Kdo je top? Nějak bych to nerozděloval mě se tenhle žánr sám o sobě líbí . Hodně se mi líbilo Marónovo album jen škoda že to s ním dopadlo tak jak dopadlo (více info).

 

 

Jaký tvůj track je podle tebe nejlepší a který je naopak na hovno, jestli takový je?

Myslím si že tak nějak celej můj první projekt Schyzofrenie stál za píču co se týče kvality zvuku.Nejlepší podle mě zatím co jsem vydal je asi Lovec žen, Dement a Dimenze mojí hlavy kde ta kvalita zvuku už je o něčem jiným.

 

 

S kým by jsi chtěl do budoucna spolupracovat a jaké máš cíle co se týče hudby?

Tak určitě s lidma se kterýma jsem dělal do teď. Spolupráce s Mortemem bude určitě super bylo by fajn kdyby přišla spolupráce s někým ze slavnějších na Český scéně jinak hodně jsem uvažoval, že přizvu na nějakou šupu Lucku Bílou. Cíl žádnej nemám prostě jedu dál a uvidím kam až to zajde.

 

 

Co si myslíš o české scéně v porovnání ze zahraniční tvorbou? Kdo je tvůj oblíbený zahraniční interpet?

Ze zahraničí se mi hodně líbí starý bomby od Butchers Harem ty jejich tracky jsou fakt našláplý! Dál mě zaujal Poroxem lunaisem, kterej taky dává famózní hnusárny jak jsem říkal na Prolezlej Smrtí s ním byl i Feat takže super! Jinak porovnání víc se mi líbí Českej Horrorcore začátečníci nebo i známější tváře ta hudba je prostě samo o sobě bomba!

 

 

Dík moc, že sis udělal čas kámo 🙂 Závěrem tady všem dávám trošku pomrdankaného prostoru k tomu, aby se nějak vyjádřili. Máš prostor lidem sdělit cokoliv uznáš za vhodné. Nějaké moudro nebo je třeba může vypíčovat , je to na tobě. Ještě jednou díky za rozhovor…

V pohodě! Těm co mě podporujou bych tímhle chtěl tak nějak poděkovat. A ty ostatní ať jdou do píči.

by

RAsp

 


 

INFO:

HEWITT

 

12170641_1660074044209194_1667221534_n


 

Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/hewitt-rozhovor-by-rasp/