Destroy aka Nico – rozhovor by RAsp

11009072_402706103243924_1527802083_n

Po dlouhé době jsme zkompletovali perfektní rozhovor pod vedením RAspa s Destroyem.

Čtení je to určitě zajímavý a i obsáhlý, tak se do něj můžete hned pustit.

 


Nazdar Dostroyi, představovat tě asi netřeba. Ale jen tak ve zkratce, kolik ti je, jak dlouho děláš HC?
Tak předem chci pozdravit všechny horrorcore maniaky a maniačky a hlavně tým horrocore cz !
Dneska už mi je neuvěřitelných 32 let a horrorcore tvorba u mě začala rokem 2008.

 

Jak vznikla tvoje přezdívka Destroy? Má nějaký hlubší význam?
Už v pubertě jsem chtěl nějakou přezdívku, ani nevím proč a dostalo se ke mě Nico. Destroy vzniklo úplně náhodou, například u zubaře jsem urval opěradlo, hromadu věcí co jsem vzal do ruky jsem zničil atd, prostě destrukční příhody… takže Destroy aka Nico

 

Co nebo kdo tě k HorrorCoru přivedl ?
K horrorcore tvorbě mě přivedl vlastně dnes již neexistující web Hip Hop Amatér který jsem tenkrát s kamarádem vytvořil a na tomto webu jsme dali prostor zviditelnit se tvůrvům hip hopu, rapu a samozřejmě horrorcoru. Tenkrát mě vlastně tvorbou oslovil DaFlair a SG které jsem na těch stránkách prezentoval.Co se týče zahraniční tvorby tak mě hodně oslovil Necro,Ill Bill,King Orgasmus One a samozřejmě Sutter Kain.

 

Kdo byl tvůj vzor v HorrorCore ?
Na Americké scéně jednoznačně Necro s Psycholigical Record který mě neskutečně zaujal svou surovostí, stylem a prezentováním. Z Německa mě pro změnu hodně oslovil King Orgasmus One který hodně s horrorcore tvorbou kombinuje porno rap.

644212_10151370377522475_1532142779_n

Proč jsi nikdy neměl koncert na živo ?
Tak v této otázce tě musím malinko opravit. Jeden takový malý koncert byl tenkrát v Praze na křestu cd Timeouta Mc kde jsme společně s jeho cd představili naživo i časovanou bombu která v naší spolupráci vznikla. Proč jsem nikdy neměl solo koncert ? Tak vím že nejsem zase taková špička abych se hned hrnul do koncertování. Samozřejmě byl tenkrát plán pod Uni-T Records i pod ISDDKA udělat šnůru ale nakonec z toho nějak sešlo… ani už nevím proč. Navíc tvorbu jsem spíše začal dělat jen pro pocit dostat ze sebe hněv a stres a maximálně to pak seskupit do alb.

 

Jak vypadá tvoje nahrávání? Z tvé tvorby jde cítit undergroundová kvalita takže hádám, že nějaké “profi” studio nenaštěvuješ. Máš nějaké své domací studio nebo nějakou zkušebnu? Taky trošku nahrávám, takže by mě to celkem zajímalo. Klidně se rozepiš…
Album Chcípneš bylo nahráváno na obyčejném počítači, kvalita byla opravdu strašná když si to dnes pustím do uší trpím na tom i já 😀 další věci už byli nahrány na domácím nahrávacím studiu kde je kvalita lepší a snažil jsem se z toho opravdu vyždímat maximum.

 

Nemohl jsem si nevšimnout, ale je očividný že máš nějakej problém s Haadesem, podělíš se s náma o co jde ?
Co se týče toho vysmaženýho čokla tak z mý strany problém skončil po tracku Po-piss scény z alba Sadistica. Takže co se týče problému tak problém má nyní asi on (nejspíše si blbě šňupnul). Nedávno jsem se totiž dozvěděl že si do mě zase rejpl na svým albu. Co se týče mé reakce tak k tomu řeknu jen jediný : “nemíním to teď řešit nebo hned reagovat diss trackem.” Pokud se naskytne myšlenka v nějakém tracku kde se mi hodí do rýmu tak ho tam možná mrsknu pro tu prdel ale předem zdůrazňuji že diss tvorba mě nebaví a příjde mi dnes už naprosto dětinský plýtvat na někoho rým a beat… navíc na někoho kdo smaží jako narko baron. Takže pro všechny co mají v plánu si rejpnout – rejpejte klidně dál protože špatná reklama je taky reklama a mě těší že jsou tací kteřím Destroy nedá spát 😀 ( Pokud to někomu uniklo, DISS na Destroye od Terror Crew je ZDE )

 

Dlouhou dobu jsi nic nevydal, poslední album bylo “Sadistica” jak vypadá tvá současná tvorba? Makáš na něčem novém? Mají se tví fandové na co těšit? Plánuješ ještě něco nebo už jsi v důchodu?
Momentálně jsem delší dobu ticho (říkám tomu že jsem spíše ve stínu a sleduju) a pořád si nějaký nový věci sepisuju. Prostě mám teď mnoho jiných aktivit které jsou pro mě momentálně přednější. Nějaké sepsané věci mám co chci ještě nahrát než se jednoho dne rozhodnu že je čas už poslat Destroye pod kytky. Navíc se ozval jeden horrorcore tvůrce se kterým jsem již měl tu čest spolupracovat že chce můj part na jeho novou pecku, takže to vypadá že se zase něco nového vyklube a nějaká budoucí spolupráce se opět rýsuje. Jde tu ale hlavně o čas a náladu, mám hromadu jiných plánů a aktivit takže hudba je teď stranou a co se času týče tak ten věnuji teď nejvíc snoubence… přece jen už mi je 32 let a dle mého už je čas na rodinu a potomky 😀 Takže pro mé věrné fans je dobrá zpráva ta, že opravdu není konec Destroy éry a můžou se v budoucnu ještě těšit na nějaký ty featy, tracky a možná i album.

Front cover

Všiml jsem si, že máš na svém kontě pomerně pěknou řadu featuringů. Podle čeho si vybíráš lidi na featy? Dělal bys nějakou spolupráci i s úplně neznámými lidmi?
Tak featů bylo opravdu moc jak s Německou scénou, Americkou ale i Brazilskou, Ruskou, Italskou, Španělskou atd. V rozhledu mi tenkrát hodně pomohl Myspace kde jsem projížděl profil po profilu amatérských (i profi) tvůrců a některé jsem oslovil. Slovo dalo slovo a feat byl na světě. Některé spolupráce samozřejmě neskončily u jednoho featu ale i u více tracků (například Grim Mortality ze Seattlu). Svým způsobem všechny featy s různými tvůrci vznikly na bázi toho, že jsem si poslech některé jejich songy, pokud mě to oslovilo tak jsem jim napsal a pak se čekalo jak se vyjádří oni… vše tedy vlastně vzniklo na spolupráci s úplně cizími lidmi (než jsem jim napsal)

 

Které spolupráce (featuring) si vážíš nejvíce?
Tak já si cením každé spolupráce která vznikla. Nebyl by jediný feat který bych hodnotil záporně, mě osobně všechny spolupráce potěšily a všichni splnili vždy mé požadavky a přání. Navíc každá spolupráce mi něco dala.

 

Kdyby sis měl vybrat jeden jediný track z tvé tvorby o kterém si myslíš, že je nejlepší. Který by to byl?
Co se týče sólo tracku tak rozhodně Bestie a pokud bych měl vybrat i feat (těch je více) tak nejlepší podle mě jsou Chcípneš (feat. Masna Mord), Časovaná bomba (feat.Time Mc), Bitch hunters (feat. ISDDKA & Das Schwarze E) ale za zmínku stojí třeba i collabo House of Gore (feat. Skyler Torquemada) nebo Satanský rituál (feat. Smorf & Bulldog Fantazma)

 

Jak to máš z živými akcemi? Hraješ teď někde? Popřípadě kdyby tě chtěl někdo na akci pozvat, kam se ozvat a kolik zhruba čekat honorář?
Co se týče akce tak vystupoval jsem vlastně 2x za celou dobu a to v Pantheonu (při křtu alba Mc Timeouta) a ve Stodole v Kladně kde byla nějaká akce s Crap Crew a Magic Balloonz. Nikdy jsem si nevzal ani korunu za cd natož za akci (max proplacení cesty) a tak to zůstalo. Nejsem a nebudu komerční (pokud mě nepostihne krize… což nehrozí 😀 ) a tak to prostě zůstane dokud to půjde. Každé cd, každý track atd… vše vždy šlo z mé kapsy a z větší části ze sponzoringu. Pokud mě někdo chce pozvat na akci tak slušně odmítnu a to protože teď dlouho nebylo nic nového a upřímně jsem mou tvorbu začal dělat spíše tím stylem, že nějaké ty alba, videoklipy a víc to nikam lámat a cpát nebudu… u toho bych rád zůstal. Underground rulezzz !!!

 

Máš nějaké klipy. Jak se připravuješ na takové natáčení? Máš nějaký scénář, nebo to je čistá improvizace? Měl si i nějakého režiséra se štábem, nebo čistě underground s kámošema? Klidně to zas rozepiš…
Tak co se týče klipu Chcípneš tak tento videoklip natočil samotný Řezník (Martin Pohl poz. redakce) který to i sestříhal. Další videoklipy vznikly ve spolupráci s kamarádem Tommym. Tommy nejenom že občas vymyslel nějaký dobrý záběr nebo nápad ale co se týče i stříhání atd tak jsem si vždy zahráli do not a vzniklo co vzniklo. Nahrávky jak se připravuju na natáčení klipů atd nejsou, spíše se fotilo. Kameru jsem nechával na nahrávání záběrů do klipu (neplýtvalo se na kraviny). Akorát s ISDDKA se natočil takový jeden den jak probíhalo trávení času s nimi (kecání,ukázka města a samozřejmě making klipu)

 

Jak to máš s beaty? Máš pár svých producentů, co ti instra posílají, nebo projíždíš net a hledáš podklady? Kterých beatmakerů si Vážíš nejvíce a od kterých bereš beaty nejčastěji?
Co se týče podmazů tak nějaké občas někdo nabídl,nějaké někdo poslal na ukázku a mě zaujaly a nějaké jsem si vlastně zamluvil pokud to šlo. Nejvíce si ale vážím podmazů od lidí jako třeba Doyem z MW, Flex a Frenklin Beatz. Neznemaná to že bych si nevážil i těch ostatních ale u mě osobně tihle tři nejvíce vedou.

 

Kdo ti dělá mastering?
Mastering mi dělal Time Mc když jsem byl pod Uni-T Records a poté co jsem přešel do Full House Studia tak mi vše mástroval Deni. Momentálně vlastně nejsem pod žádným labelem ani nahrávačkou takže to je další věc která by se musela pořešit kdybych začal zase tvořit.

 

Doufám, že ti nedělalo problém rozluštit mé zhulené otázky 😀 Díky, že sis udělal čas a na závěr, chtěl bys říct lidem něco kurevského k zamyšlení? Něco do nás naser!
Tak chci určitě poděkovat za rozhovor, za to že jste si vzpoměli a přeji Horrorcore.cz mnoho úspěchů do budoucna.
Svým fanouškům:

chci poděkovat za přízeň a dávám Vám tu slovo že určitě ještě nějakou tu morbiditku ode mě uslyšíte

 

Svojí nymfózní snoubence:

dál mi pod vlivem drog flusej na ocas, lízej mi zadek a tahej domů další a další sexy kamarádky

 

A nakonec speciálně vzkaz hatrům a těm co jim nedám spát:

 

každý Váš hate je jasným důvodem toho proč s námi mimozemšťani nemluví a je mi jasný že když jste padali ze stromu tak jste xichtem trefili každou větev… proto máte v mozku takovej bordel že místo užitečných věcí řešíte sračky

See yaa horrorcore people !

 

2052

Tak to byl pro tentokrát Destroy aka Nico!

Více info: http://horrorcore.cz/interpreti/destroy-aka-nico/

 

By RAsp


Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/destroy-aka-nico-rozhovor-by-rasp/