DEAD TEAM – rozhovor by RAsp – 2016

dead team horrorcore

Zdarec přátelé a všichni fandové HorrorCore.

Dneska tu máme spešl hosty. Je to zbrusu nový hudební projekt s názvem DEAD TEAM, každopádně v něm nehrají žádní nováčci.

Kapela funguje ve složení Evil Dope a Mr. Nightmare.

Určitě to bude zajímavé, tak se pustím přímo do toho…

 

 

 

 


 

Zdarec chlapi. Na úvod by mě zajímalo, jak Dead Team vlastně vznikl? Čí to byl nápad a plánovali jste to třeba delší dobu nebo to byla prostě spontání reakce? Trošku to tu rozepište.
Evil D.: Zdar! Dead Team vzniknul naprosto spontánně, Adam se po několika letech vrátil do Litoměřic, nastěhoval se naproti mně do baráku a napsal mi, jestli pudu na pivo. Bylo to 6.8.2015 a tam vlastně vznikla myšlenka dát „něco“ do kupy. No a druhej den byl na světě první společnej track.
Mr. Nightmare: Zdravím všechny magory, evil zmrdy a další sympaťáky! Je fakt, že jsem o comebacku přemejšlel už pár měsíců předtím, ale asi nebyla vhodná konstelace. Impuls byl pro mě až návrat do LTM, kde to tenkrát všechno začalo. V červenci jsem začal psát první věci, pak se dal zase dohromady s tim šílencem Evil Dopem (jak sám píše) a během pár tejdnů de facto vzniknul kvalitní materiál na album, takže bylo jasný, že je potřeba to vzít za koule! A 26. září 2015 proběhl první živáč ve Stormu, kterej projekt Dead Team stvrdil! Takže jsme vlastně nic neplánovali, všechno se vlastně událo tak nějak „samo“.

 

dead team horrorcore
Jak jste se k hudbě dostali?
Evil D.: Hip hop jsem začal poslouchat už na základce, kdy jsem se k němu dostal skrze Chaozz a Cypress Hill, ke kterejm mě přivedl můj bratranec. Pak do prváku na gympl k nám nastoupil Mohamed aka Mr. Profit, kterej se zrovna přestěhoval z Mladý Boleslavi. Slovo dalo slovo a tenkrát to byl vlastně on, kdo mě přiměl napsat první texty. Mezitim jsme se poznali s Adamem a jelo to. Už je to kurva 15 let, brutálně to letí!
Mr. Nightmare: Tak nějak postupně – rap poslouchám asi od třinácti, rok na to jsem začal mít nutkání udělat nějakou vlastní muziku. Ze začátku to samozřejmě stálo za hovno, instra jsme tenkrát patlali na „legendárnim“ prográmku Hip Hop Ejay. Pak jsem se spřáhnul s Dopem a Profitem a po nějaký době se k nám přidal Haades, to už jsme měli vlastní instra od Czmeláka a progres šel dál.
Proč jste zvolili název Dead Team?
Evil D.: Jak to tak klasicky bývá, tak jsme hledali nějakej název. V tracku Pakt jsem napsal: „..posedli nás démoni, říkej nám Dead Team…“ .Vůbec sem to nepovažoval za nic podstatnýho. A pak Nightmare řekl: „Co kdyby sme si řikali DEAD TEAM?“ Zdálo se nám to v cajku, tak jsme to začali používat. To jsme ještě netušili jakou to má sílu a jaká je to ultimátní a hypnotizující záležitost.
Mr. Nightmare: Co k tomu dodat? Je to prostě tak, myslim si, že název kapely nejde moc vymejšlet, musí prostě přijít vnuknutí. A to se stalo!

 


Co plánujete do budoucna? Makáte na nějaké desce nebo novém materiálu? Bude třeba nějaký klípek?
Evil D.: Za dva měsíce jsme dali dohromady hromadu materiálu, ale rozhodli jsme se pečlivě vybrat tracky a dát tomu koncept. Takže album, klip, merchandise – všechno bude!
Mr. Nightmare: Jak řiká Dope, materiál na album je komplet včetně beatů, teď je v plánu nahrát zbylý tracky. Každopádně album vyjde brzo, klípek se taky chystá, takže je rozhodně na co se těšit!

 

 
Někde jsem četl, že Mr. Nightmare byl taky u zrodu Terror Crew pokud se nepletu. Je to tak? Jak to vlastně bylo se vznikem TC? A taky by mě zajímalo, jak to vlastně s TC bude vypadat v budoucnu?
Evil D.: Terror Crew je momentálně spící projekt. Vyskytly se okolnosti, který se vyskytly, TC už tak nějak nemělo co říct, ta umělecká chemie taky časem vyprchala. Ale já jsem zastáncem toho, že by se nikdy nemělo říkat nikdy, takže čert ví – osud s náma hraje karty a nikdo neví, jak je zamíchá na příští časy.
Mr. Nightmare: Jestli mě můj Alzheimer neklame, TC vznikla na konci roku 2007, kdy jsme se u mě se Czmelákem a Dopem slušně vykalili a na netu jsme narazili na obrázek s lebkama a nápisem Terror Crew. To se nám zalíbilo jako vhodnej název pro naší šílenou crew a bylo to. Jak se to někdy stává, uměleckej potenciál Terror Crew se tak nějak vyčerpal a nahradila jí jiná verze. Z mýho pohledu je Dead Team vlastně takovou reinkarnací TC v novym instrumentálnim i textovym hávu.

 

 
Na vašem FB jsem našel zatím jen jeden live track s názvek “Pakt”. Takže vaše texty můžou být zatím docela otazník pro lidi co vás na živo neviděli. Mají se těšit na klasický horrorcore ve stylu krev, hovna a mrdačky, nebo chcete do textů vložit i jiný rozměr? (Viz. třeba Produkt Doby. ) Na co se jako kapela tématicky zaměříte?
Evil D.: Snažíme se naše texty posouvat někam dál. Věnujem se tématům, který nás zajímaj, od politických věcí až po sériový vrahy. Naše texty jsou pro náročnější posluchače, ale snažíme se je psát tak, aby byly co nejvíc srozumitelný a dobře zněly.
Mr. Nightmare: Já to rozvedu trochu konkrétnějc: samozřejmě na albu budou klasický horrorcorový věci o vraždách, mučení a nenávisti, ale budou tam i politicky zaměřený pecky nebo postapokalyptický scifi. Víc se ale dozvíte, až to vyhodíme.

 

 

 

Co děláte, když neděláte hudbu? Jaké máte zájmy krom muziky a jak vypadá takový všední den Mrtvého Týmu?
Evil D.: Já chodim po Litáku, sekýruju houmlesáky a vybírám od nich výpalný (poplatek za to, abych je nezapálil).
Mr. Nightmare: Dělám „hodnýho“ pojišťováka, takže pomáhám lidem (samozřejmě od jejich prachů, protože ty kazej charakter). Jinak děláme další byznys a samozřejmě vymetáme hospody a kluby.

 

 

 

Projeli jste plno akcí. Co máte raději? Klubové akce nebo open air akce?
Evil D.: Popravdě, těch open air akcí moc nebylo, což mě mrzí, protože já si je vždycky užívám. Hlavně od tý doby, co jsem v sobě probudil opičího démona. Líbí se mi lítat po stromech, čurat na lidi z vejšky a tak.
Mr. Nightmare: Já jsem kvůli mý pauze poslední dobou moc akcí neprojel. Z dřívější doby a teď po comebacku samozřejmě převažovaly ty klubový, ale na open air se do roku 2016 rozhodně těšim víc!

 

 

Plánujete do budoucna nějaké své webovky? Najdem vás třeba i na Bandzone, nebo na nějakém jiném hudebním webu?
Evil D.: Webovky určitě plánujeme, jenže je toho fakt moc, nejde mít všechno hned. I když by to bylo opravdu super, jen tak si lusknout prsty a mít to. Třeba se jednou do takový fáze dostanem!
Mr. Nightmare: V současný době je pro nás prioritou vydat album, dodělat studio a další technický záležitosti, takže naše tracky začneme pořádně šířit, až bude tohle všechno hotový.

 

 

dead team horrorcore evil dope mr nightmare dead team horrorcore evil dope mr nightmare dead team horrorcore evil dope mr nightmare dead team horrorcore evil dope mr nightmare

 

 

 

 

 

 

 

 

Makáte mimo tvorbu Dead Team i na nějakých svých sólo projektech?
Evil D.: Makáme den, co den!
Mr. Nightmare: Stoprocentně, každej současně s projektem Dead Team děláme na svých sólo albech, který určitě vyjdou pár měsíců po albu Dead Teamu.

 

 

 

 
Jak to máte s Beaty. Máte třeba nějakého svého beatmakery, kterého preferujete, a nebo sbíráte instra tak různě po producentech, jak se vám zrovna líbí?
Evil D.: Momentálně je náš dvorní producent MORTEM – ten kluk má neuvěřitlenej talent a navíc je dost profesionální v přístupu k věci, takže jedno velký props pro MORTEMA. Pak mě ještě zásobuje Come4You a samozřejmě Czmelák.
Mr. Nightmare: Souhlasim s Dopem – Mortem podle mýho udělal za krátkou dobu obrovskej kus práce, taky proto bude většina beatů na našem albu od něj. O zbytek inster se postaral Czmelák, kterej nám produkoval prakticky všechny beaty za dob Produkt Illegal i původní TC, takže je v tom i kousek nostalgie.

 
Jací jsou vaši oblíbení sérioví vrazi? Za mě je to jednoznačně Theodor Robert Bundy.
Evil D.: Já taky obdivuju Tedovu práci. Kdyby vražda nebyla trestná, dělal bych to uplně stejně jako on. Ale můj obdiv má zároveň i Albert Fish. Je to dost velkej zákeřňák – líbí se mi, jak naložil s malou Grace a jak o tom pak referoval její mamince. Opravdu skutečný hnusák.
Mr. Nightmare: Podle mě je dost nedoceněnym sériovym vrahem Harold Shipman, kterej vraždil v britských nemocnicích smrtící injekcí. Fascinuje mě na tom hlavně lékařská metoda vraždění, která je mnohem děsivější, než klasický masakrování a kuchání. Jedna studie připisuje Shipmanovi 250 obětí, ale možná jich bylo mnohem víc! Dá se říct, že to byl takovej britskej Dr. Mengele.

 

 


Existuje nějaký autor, který nějakým způsobem ovlivnil vaši tvorbu? Ať už v Dead Teamu, nebo jiných projektech ve kterých jste hráli?

Evil D.: Těch jmen je samosebou moc. Z těch zahraničních určitě Cypress Hill, projekty okolo Ill Billa a Vinnieho Pazze. Dost mě zasáhlo spojení Onyx a Snoowgoons a jejich #wakedafucup. Z českých věcí krom Supercroo a ZNK spíš nikdo.
Mr. Nightmare: Je jich určitě víc – z těch zahraničních původně asi nejvíc Wu-Tang Clan, pak Cypress Hill, Non Phixion, La Coka Nostra a další. Z Domácích interpretů za mě určitě Supercroo a v posední době svým způsobem i Haades.

 

 

 

 
Díky chlapi, že jste si udělali čas. Na závěr nám tu můžete sdělit absolutně cokoliv vás napadne. Třeba nějaké hlubší poselství, a nebo jen někoho vypíčovat. Je to na vás. Ještě jednou díky a držím palce, ať to dotáhnete co nejdál.
Evil D.: Mě už nějak moc píčovat nebaví. Napíčoval jsem se toho v životě až až (to neznamená, že nepíčuju a nikoho v budoucnu nevypíčuju). Rád bych vzkázal všem, aby se vysrali na nějaký zbytečný píčování a začli něco dělat. Cokoliv co jim přináší uspokojení, protože jedině tak můžou bejt spokojení a štastní. Ale dělejte jen věci, který Vám jdou a za který sklidíte pochvaly či ovace – ne ty, za který sklidíte posměch. Howg
Mr. Nightmare: Hlavně chci vzkázat všem v tomhle státu, ať se snažej vidět věci, jaký opravdu jsou, ne ten bullshit, co nám předkládaj média a propaganda. Pamatujte, že svět je Sick a je potřeba si udržet zdravej kritickej rozum! Doufám, že k tomu náš rap aspoň trochu přispěje. Píčovat teď nebudu, píčování je v současný nemocný době až dost! Díky za rozhovor a ať se daří!

output_gGuXy0

Facebook:

https://www.facebook.com/DEAD-TEAM

Členové:

Evil Dope, Mr. Nightmare, DJ Ba2S


Přímý odkaz na tento článek: https://horrorcore.cz/dead-team-rozhovor-by-rasp-2016/